Hakkımızda

Oğuzlar Reklam

Vizyonumuz & Misyonumuz

Fuar mimari ve görsel dizayn konularında uzmanlaşmış kadromuzla değerli müşterilerimize 14 yıldır hizmet vermekteyiz.

Titiz çalışma ve profesyonel kadromuzla değerli projeler yapmaya devam ediyoruz. İşimizi severek yaptığımızdan dolayı estetik projelere imza atıyoruz.

Müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve karşılayabilmek en büyük prensibimiz. Hatta bir adım öteye giderek beklentilerin üzerinde hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

img1
img2
img3
img4
Tasarım Özellikleri

Tasarım Özellikleri

İyi tasarımın açıklanmaya ihtiyacı yoktur. Eğer tasarımınız üzerine bilinçli bir şekilde düşündüyseniz bunu zaten biliyor olmalısınız. Çalışmanızda günlük olarak kullandığınız bütün kalemleri düşünün.Büyük olasılıkla onları kullanmak için bir kılavuza ihtiyacınız yoktur. Tasarımınız da aynı şekilde açık ve anlaşılır olabilir.

Burada “olmalıdır” demediğimizin altını çizelim, sadece belki “olabilirler”. Böylesi bir basitliğe ulaşabilmek için çok çalışmak gerekir, fakat burada işinize yarayacak yaklaşımlardan biri de size en uygun ve en anlaşılır gelen tasarımlar hakkında notlar almaktır. Tasarımın olayı, kolay kullanılması mı? Ulaşılabilirliği mi? Karışıklıktan arınmış olması mı? Büyük ihtimalle tasarımların işe yaraması, onların özü sözü bir olan bir yapıda olmasından geçmektedir. Dieter Rams, iyi tasarımın kullanışlı olduğu kadar güzel de olması gerektiğinden dem vurur.

Neden? Çünkü; “Bir ürünün estetik değeri onun kullanılabilirliğinin sadece bir parçasıdır. Çünkü ürünler her gün insanlar tarafından kullanılırken bir yandan da onların refah seviyelerine oldukça etki etmektedirler. Bu da demektir ki; bir şeye ne kadar çok bakarsanız, baktığınız şeyin de hisleriniz üzerinde o kadar çok etkisi olur. Eğer her gün berbat bir tasarıma bakmak zorunda kalırsanız, onun berbatlığı içinize işleyecek ve dünyayla etkileşiminize bir şekilde etki edecektir.

Belki her gün gittiğiniz kahvecideki baristaya biraz daha itici geleceksiniz ya da trafikte çakılı kaldığınızda direksiyona daha hırsla tutunurken bulacaksınız kendinizi. Bir tasarımcıysanız, bu çirkinlik sizi çok daha kötü yollardan etkileyecektir.

Eğer kötü tasarımlara bakmaya devam ederseniz, Rams’ın deyimiyle “estetik anlayışınız” bundan etkilenecek ve algınız bozularak iyi tasarımın ne olduğuna dair bakış açınız değişecektir. İğrenç tasarımlar arasında zaman geçire geçire yavaş yavaş siz de kendinizi bu rezilliğin üstüne bir şeyler koyarken bulabilirsiniz. Sakın bunu kendinize yakın tasarımcılara yapmayın. Estetik değerlerinize sahip çıkın ve etrafınızdakilere de doğru şekilde ilham verecek çalışmaların üzerine gidin. Bu sayede birlikte en iyisini başarmak için daha doğru adımlar atacaksınız.